ośrodek kultury i biblioteki w moszczenicy

Niezmiernie nam miło, że aż czterdzieści trzy panie i dziewczynki, które dzisiaj — w dzień wszystkich wspaniałych kobiet — odwiedziły naszą bibliotekę otrzymały przygotowane przez nas sadzonki kwiatów doniczkowych.


Każda kobieta, ta duża i ta mała, która wypożyczyła u nas książkę, mogła sobie wybrać kwiatową niespodziankę. Do wyboru były m.in.: aloesy, drzewka szczęścia, skrzydłokwiaty, hoje, trzykrotki i coleusy.


Mamy nadzieję, że gdy kwiaty już urosną, będą ozdobą Waszych domowych kącików czytelniczych, a aloesy wykorzystacie do przygotowania m.in. syropów. O tym, jakie właściwości prozdrowotne posiada aloes możecie przeczytać w książce pt. „Aloes. Właściwości i zastosowanie”, która jest dostępna w bibliotece w Moszczenicy.


Jeżeli macie wątpliwości, czego potrzebują Wasze kwiatki doniczkowe, to zachęcamy do sięgnięcia po książki: „Pielęgnujemy rośliny pokojowe” oraz „Kwiaty doniczkowe”. Te publikacje także możecie pożyczyć w naszej bibliotece.


Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy, które podzieliły się swoimi sadzonkami, bowiem dzięki temu mogłyśmy przygotować dla Was kwiatowe niespodzianki z okazji tegorocznego Dnia Kobiet.

Image
Image
Image
Image
Image

Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2